O mně

Liebster blog award tag

1. listopadu 2013 v 10:18 | McDasha
Da Fuq? :DDD
Vybrali mě, a teď Vám tu musím popisovat sebe :3

Takže? 10 faktů o mě:
1.Jsem z Ruska
2.Umím špatně česky, ale sakra ráda píšu a čtu v češtině
3.Jsem závislá na sladkém
4.Za dva měsíce jsem zhubla deset kilogram, a všichni mi závidí (Trololo :D)
5.Jsem pořád buď na fb, nebo instagramu a VK.com (ruská soc. síť)
6.Mám málo času na blogaření, ale stejně mě to baví :D
7.Před pěti lety jsem byla nejmenší ze třídy, a teď jsem 168 cm vysoká, tím pádem nejvyší ze třídy.
8.Miluju básničky, a každý den (kromě výkendu) se učím jednu básničku (rusky)
9.Až mi bude 21, chci mít dvojvaječná dvojčata, Ulyanu (ruské jméno) a Lukáše (české jméno).
10. Můj sen je navštívit Rio de Janeiro, a bydlet v Londýně.

Otázky od Týny:
1. Máš sourozence? // Ano, mám čtyřletou sestru, Danielku, kterou miluju nadevše. Je moc chytrá a hezká, a je mi docela podobná, i přes to, že máme různé otce :)
2. Oblíbená barva? // No, asi taková ta světle modrá, a fialová :)
3. oblíbená písnička? // Imagine Dragons - On top to the world
4. Oblíbený film? // Ehm, no to je těžké :D Kdyby ses mě zeptala na seriál, napsala bych tu hooodně :3 Ale na filmy se moc nedívám :) Nedávno jsem byla na Stalingradě, ruský film který je momentálně známý ůplně všude, hlavně kvůli svým efektům. Ten film se mi moooc líbil, a ráda bych ho skoukla znovu :) A ještě se mi líbí Hunger Gamer, Rubínová kniha no a Bling Ring:Jako VIPky
5. Jak si představuješ svou budoucnost? // Chci mít dvojvaječné dvojčata, manžela, být učitelkou...a mít iPhone? :DD
6. Tvé vysněné povolání? // učitelka (někde na gymplu?) a nebo žurnalistka ;)
7. Píšeš Ježíškovi?// mám malou ségru, tak jí s tím pomáhám, přece jen bych chtěla, aby tomu věřila :) Ale já už moc ne ;)
8. Co by sis přála pod stromeček? //Nic, popravdě, nic nepotřebuji a vše mám a nic nepotřebuji :) Asi poprosím jenom nějakou knížku
9. Máš domácího mazlíčka?// Ano, psa, jorkčírský teríér jménem Bonnie. Momentálně je ale v ČR u tety no :// Stesk po ní jak sviňa! (30.10. měla narozky :) 2 roky!!). Narodila se tetiné feny Kapitalíně. 4 štěňata, Bim, Tim, Bonnie a Džuly :) Bonnie je u mě, Bima daly nějakým známým v Praze, Tima známým tady v Rusku (Dnes se na něj jedeme podívat!!! :DD Uvidím ho poprvé od té doby, co ho odvezly :3) a Džuly zůstala u tety ;)
10. Co bys chtěla chovat? // Morče, sice jsem měla, Filípka a Lupínka, ale stejně bych ještě chtěla :)

Otázky:
1.Místo, které bys chtěla navštívit?
2.Nejlepší vzpomínka z dětsví?
3.Co nejlepšího pro tebe kdy udělal tvůj nejlepší přítel?
4.Bez čeho NIKDY nevyjdeš z domu?
5.Jaký jazyk by ses chtěla naučit?
6.Platí pro tebe 'Pes je lepší přítel než člověk'?
7.Co máš nejraději na Vánoce?
8.Proč jsi začala blogovat?
9.Jak vidíš svoji budoucnost, a naopak, jakou budoucnost bys chtěla?
10.Co bys na sobě chtěla změnit, a naopak, co se ti na sobě líbí ůplně nejvíce? :)

Já vybírám:
Good Luck Babes :)

American horror story? Potlesk pro Dashu!

20. října 2013 v 15:35 | McDasha
Víte co? Byla jsem strašpytel. Bála se hororů a vyvolávat duchy (na jaře, když jsme s přáteli vyvolávyli, to nedopadlo dobře). Psát o smrti, vraždě, kanibalizmu to jo, aje jinak ne :DDD A proč BYLA? ptáte se.

Zkoukla jsem American horror story

No, zatím jenom první sezón, ale druhý mám už stáhnutý na počítači. První díl jsem se bála, ale potom!! Tři dny jsem se koukala jak blázen 'Čím to jen skončí?'. Ale když jsem zjistila že ve druhém sezóně hraje polovia herců z první, byla jsem ŠŤÁSTNÁ! (Evan Peters :3). AHS je vtipný seriál, který MILUJU. Opravdu, kdo viděl pochopí.
Nejvíc z první série se mi líbila asi Moira. Jako babka byla moudrá, milá, a na konci jim pomáhala. A nejlepší scénka, tedy nejdojemnější byl poslední díl kdy Vivien nabídla Moiře být kmotrou :'3 A jako mladá byla také dobrá :D
Moira zas flirtuje :3
Potom Violet. Nevím ale moc se mi nelíbila, ale když zjistila že je mrtvá, bylo mi jí líto. A ta jejich sousedka :D Už nevím jak se jmenuje v seriálu, ale její pravé jméno je Jessica. Byla boží! Milovala jsem ji.A popsat ji mohu jen jedním slovem. Normální bitch.:DDD
Prostě... AHS je boží seriál a teď, dopisujícíc tento článek zapínám 2x01. Doufám že Jessica, Evan a jiný herci kteří hráli v 1.epizodě a hrajou i v druhé,budou stejně dobří, a i ostatní také. Tak mi držtě palce :) A do komentáře mi napište, jestli jste to viděli a co si o tom myslíte vy :)
A jinak, doporučuji všem co neviděli. Není to strašidelné, ale napínavé :DDD To vám říkám já, holka co se bála :)

Vaše McDasha

Ruská literatura, aneb to co ráda čtu.

4. října 2013 v 17:25 | McDasha
Jak vidíte, dnes jsem neměla čas na psaní příběhu, tak jak už celý den čtu ruskou literaturu :). Nebudete věřit, ale příjmení autora tto knihy je Čechov (překládám rovnou z ruštiny, česky to možná zní ůplně jině). Docela se mi líbí tento autor, a i kniha je dojemná :). Jinak, co mohu říci o ruské literatuře, opravdu se mi líbí mnoho autorů (toto mohu říci i o poezii), a ráda si čtu. Dnes jsem například u počítače už celý den :) (čtu on-line). Ruština je sice moje nejslabší stránka, ale číst v ruštině mě baví :D. Doufám, že nejsem jediná, kdo přímo zbožňuje 'zahraniční' literaturu :)
 
 

Reklama